آموزش کامل شارژ کارتریج جوهری ( ۹ مرحله )

شارژ کارتریج جوهری
  •  شارژ کارتریج جوهری
  • آموزش شارژ کارتریج جوهری
  • تعمیر پرینتر و شارژ کارتریج جوهری

شارژ کردن کارتریج جوهری از شارژ کارتریج لیزری بسیار آسان تر است. شما می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به فرد متخصص کارتریج را شارژ کنید. کارتریج جوهری پیچیدگی چندانی ندارد. از طریق تشخیص رنگ‌ها به راحتی می‌توان آن را شارژ نمود.

اگرچه پرینتر جوهری از پرینتر لیزری ارزان تر بوده و شارژ آن راحت تر است، اما قیمت کارتریج جوهری نسب به پرینتر جوهری بالاتر است. از این رو در نگهداری از آن باید نهایت دقت را داشته باشید. حواستان به اتمام جوهر باشد و سریعا آن را شارژ کنید تا خراب نشود. در ادامه مطلب قصد داریم مراحل شارژ کارتریج جوهری را آموزش دهیم.

درخواست: شارژ کارتریج در محل


آموزش شارژ کارتریج جوهری


۱- در قدم اول یک کیت جوهر خریداری کنید

 

خرید جوهر برای شارژ کارتریج

 

کیت جوهری در بیشتر فروشگاه‌‍‌‌های لوازم جانبی پرینتر یافت می‌شود. کیت‌های جوهر معمولا به همراه تمامی ابزار شارژ کارتریج جوهری از جمله جوهر، سرنگ، روکش‌های مهر و موم، کتابچه راهنما و ابزار مورد نیاز برای باز کردن پیچ‌ها به فروش می‌رسند.

کیت‌های جوهری معمولا در دو مدل یافت می‌شوند. برخی از آن‌ها برای تمامی پرینتر‌های جوهری قابل استفاده هستند. برخی دیگر تنها برای پرینتر‌های خاص استفاده می‌شوند. اگرچه بیشتر شرکت‌های سازنده پرینتر جوهری، توصیه می‌کنند به جای شارژ کارتریج، یک کارتریج جدید خریداری کنید، اما با توجه به قیمت بالای آن شارژ کردن به صرفه تر است.

۲- در مرحله دوم فضا را برای شارژ کارتریج مهیا کنید

 

 

برای اینکار از یک حوله و یا روزنامه یا دستمال کاغذی رولی استفاده کرده و آن را روی سطح کار پهن کنید. برای جلوگیری از کثیف شدن دست با جوهر، از دستکش استفاده کنید. اینکار برای جلوگیری از اثر ماندگار جوهر روی لباس و پوست الزامی است.

۳- کارتریج پرینتر را به آرامی از پرینتر بیرون آوردید

 

کارتریج پرینتر جوهری را به آرامی بیرون آورید

 

طریقه در آوردن کارتریج در پرینتر‌ها متفاوت است. در عین حال بیرون در آوردن کارتریج کار سختی نیست. ممکن است لازم باشد تا پرینتر را روشن کنید، تا کارتریج به یک مکان درست منتقل گردد و آماده بیرون در آوردن بشود ( پس زور نزنید، تا آسیب به پرینتر و کارتریج برسانید). برای راهنمایی بهتر، به دفتر چه راهنمای کیت خود مراجعه کنید، تا بهترین شکل ممکن و مسلط، بتوانید کارتریج را بیرون بیاورید.

۴- دفترچه راهنمای پرینتر را بررسی کنید تا محل دقیق کارتریج را پیدا کنید

 

آماده کردن دفترچه راهنمای پرینتر

اینکار را برای دریافت راهنمایی‌های لازم را انجام دهید. در این دفترچه اطلاعات لازم در مورد کیت و نحوه استفاده آن قرار دارد. به راحتی می‌توانید اطلاعات مورد نیاز جهت استفاده از کیت را از این کتابچه به دست آورید. در صورتی که دستور العمل کتابچه راهنما کافی نیست، به سراغ دستور العمل دفترچه راهنمای کاربر بروید.

 

نکته: جهت درخواست تعمیر پرینتر در اصفهان  کلیک نمایید.

 

۵- در روی کارتریج یک سوراخ مخصوص برای پر کردن جوهر قرار دارد. آن را پیدا کنید.

 

پیدا کردن سوراخ روی کاتریج

 

برچسبی که در بالای کارتریج قرار دارد را مشاهده کنید تا سوراخ‌های پر کننده را پیدا کنید. چنانچه کارتریج شما چندین جوهر در یک واحد دارد، می‌بایست هر سوراخ را با رنگ مخصوص پر کنید. سوراخ‌ها را با دقت بررسی کنید تا ماده اسفنجی را بیابید.

این قسمت محلی است که باید توسط جوهر پر شود. توسط یک سرنگ، جوهر را بردارید و داخل کیت بریزید. چنانچه سوراخ پر شونده مهر و موم شده باشد، مهر آن را باید بشکنید.
چنانچه سوراخ را پیدا نکردید و یا اینکه سوراخ مهر و موم شده است، مطابق توضیح بالا، باید مهر و موم را بردارید. برای اینکار محفظه پلاستیکی روی سوراخ پر شونده را سوراخ کنید. بهترین روش برای اینکار استفاده از پیچ یا مته حفاری است که در داخل کیت به شما فروخته شده است.

در غیر اینصورت برای اینکار می‌توانید از یک ابزار تیز، مانند چاقو، پیچ گوشتی یا خلال دندان استفاده کنید. چنانچه کارتریج شما چند رنگ است، برای هر سوراخ باید این کار را انجام دهید. حتما قبل از انجام کار، دستور العمل‌های کیت را مطالعه نمائید.

۶- سرنگ تهیه شده را با جوهر پر کنید

 

پر کردن کیت کارتریج جوهری

 

سرنگ را با جوهر پر کنید. برای اینکار پیستون را به آرامی بکشید تا محفظه از جوهر پر شود. جوهر اضافی را درون محفظه آن برگردانید.

این کار را به آرامی انجام دهید و جوهر را آرام آرام به کارتریج اضافه کنید. سر سرنگ را درون سوراخ پر شونده و روی کارتریج قرار دهید تا به انتهای اسفنجی سوراخ برخورد کند. سپس سرنگ را به آرامی فشار دهید تا محفظه اسفنجی نیز از جوهر پر شود. اینکار را حتما باید آهسته انجام دهید. در غیر اینصورت حباب تولید شده و کارتریج را می‌شکند.

هنگامی که جوهر در حال خروج از سوراخ بود، دیگر جوهر را اضافه نکنید. این به معنی پر شدن سوراخ و کافی بودن جوهر است. در این هنگام انتهای سرنگ را کمی به بیرون بکشید تا جوهر اضافی به داخل سرنگ برگردد. ناحیه اطراف سوراخ پر شده را با حوله تمیز کنید.

جهت شارژ کارتریج hp در اصفهان کلیک نمایید.

۷- سوراخ پر شده را توسط یک قطعه نوار بپوشانید.

 

پوشاندن سوراخ کارتریج حوهری

 

چنانچه سوراخ کیت شما مهر و موم بوده است، مجددا پلاستیک را روی سوراخ قرار دهید. البته استفاده از نوار بهتر است. پس از انجام این کار توسط حوله‌های تمیز، به طور کامل اطراف سوراخ را پاک کنید.
چنانچه کارتریج چند سوراخ دارد و کیت خریداری شده چند رنگ است، از رنگ‌های دیگر استفاده کنید. در غیر اینصورت پیش از قرار دادن کارتریج داخل پرینتر، اطمینان حاصل کنید که کارتریج از جوهر اضافی پاک شده است.

۸- رنگ‌های اضافی کیت کارتریج را پر کنید

 

سرنگ برای هر رنگ کارتریج جوهری پرینتر

 

اگر کیت شما دارای بیش از یک سرنگ همراه بود ، از رنگ دیگری برای هر رنگ استفاده کنید تا از مخلوط کردن رنگ ها با یکدیگر جلوگیری کنید. در غیر اینصورت پس از هر بار پر کردن یک رنگ، برای پر کردن رنگ بعدی سرنگ را کاملا بشویید.

جهت شارژ کارتریج سامسونگ در اصفهان کلیک نمایید.

۹- کارتریج را در جای خود قرار دهید

 

کارتریج پرینتر جوهری را به آرامی بیرون آورید

 

پس از قرار دادن کارتریج در جای خود، جهت آزمایش آن، یک صفحه چاپ کنید. چنانچه پرینتر شما چند رنگ است، یکبار سیاه سفید و بار دیگر رنگی چاپ کنید. اینکار برای اطمینان از عملکرد صحیح کارتریج و شارژ آن الزامی است.

درخواست: شارژ کارتریج شارپ در اصفهان

 


تعمیر پرینتر و شارژ کارتریج جوهری


چنانچه نیازمند تعمیرکار مطمئن برای شارژ کارتریج جوهری و یا تعمیر پرینتر در محل هستید، از خدمات تعمیر در محل تعمیرکاران نیوتعمیر بهره مند گردید. برای اینکار تنها کافیست با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید. نیو تعمیر با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان، انواع پرینتر جوهری را تعمیر می‌کند.

 


کلام آخر


جهت دریافت آموزش مرحله به مرحله شارژ کارتریج جوهری، ما مطالب فوق را گرد آوری کرده ایم. می‌توانید با مطالعه مطالب گفته شده، به صورت مختصر و مفید آموزش‌های لازم برای شارژ کارتریج جوهری را دریافت کنید. همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از متخصصین ما دریافت کنید.

منبع مقاله:  wikihow

بیشتر بخوانید:

تعمیر برندهای پرینتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس