تعمیر اسکنر (Scanner) در اصفهان [تعمیر در محل]‌

تعمیر اسکنر

 

 

تعمیرات انواع اسکنر، در انواع برندهای مطرح از جمله اچ پی، سامسونگ، برادر، اپسون، شارپ به صورت تخصصی با کارشناسان مجرب آماده خدمت رسانی به شما است، جهت ثبت درخواست آنلاین یا تماس با کارشناسان ما بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

 ثبت درخواست

 

 

 

 

تعمیرات ماشین های اداری اصفهان

آنچه در مورد تعمیر اسکنر خواهیم آموخت

 • تعمیر اسکنر
 • اسکنر چیست و نحوه ی کار با آن چگونه است؟
 • تعمیر اسکنر به چه صورت است؟
 • تعمیر اسکنر در محل
 • جمع بندی

تعمیر اسکنر

اسکنر یکی از انواع دستگاهی است که در دنیای تکنولوژی امروز مورد استفاده قرار می گیرد. از دستگاه اسکنر اصولا در شرکت ها و مراکز تبلیغاتی استفاده می کنند  از این رو در این قسمت ها استفاده از اسکنر شایع تر است. اما در بعضی از موارد به چشم می خورد که اسکنر خراب می شود که آن نیز به دلیل داشتن دانش نا کافی و یا استفاده ی نا صحیح از دستگاه اسکنر اتفاق می افتد. این دستگاه شامل بخش های مختلفی بوده و دستگاهی تقریبا پیچیده است. در ادامه می خواهیم شما را با نحوه ی کار با اسکنر و همین طور چگونگی تعمیر اسکنر را بیان کنیم.

جهت مطالعه: نصب ویندوز در منزل اصفهان

اسکنر چیست و نحوه ی کار با آن چگونه است؟

اسکنر به طور کلی دستگاهی است که در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهیم متن یا عکسی را به کامپیوتر و یا پرینتر انتقال دهیم. در واقع می توان گفت رابطی بین کامپیوتر با پرینتر است. اسکنر دارای انواع متنوعی بوده و  انواع اسکنر معمولا در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. فردی که به عنوان تعمیر کار، کار اسکنر شما را انجام داده و به تعمیر اسکنر می پردازد اصولا با ساختار کلی اسکنر آشنایی دارد از این رو می تواند به راحتی دستگاه شما را مورد بررسی قرار داده و آن را تعمیر نماید. از این رو می گوییم اسکنر ساختاری پیچیده دارد که یک فرد عادی و فاقد دانش نمی تواند آن را تعمیر نماید.

اسکنر ها از لحاظ ساختار و عملکرد دارای کاربرد و عملکرد گوناگونی هستند که انواع آن ها به شرح زیر است:

 • اسکنر تخت:اسکنر های تخت معمولا دارای کاربرد خانگی هستند. یعنی از آن ها در خانه ها و یا شرکت های کوچک استفاده می شود. اصولا سایز آن ها کوچک بوده و تا سایز A4 مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت برای موارد کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی کیفیت آن ها نیز نسبت به اسکنر های بزرگ کم تر است.
 • اسکنر های شیت فد: این نوع اسکنر ها نیز کوچک هستند. و به عنوان اسکنر رو میزی مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه ی استفاده از این اسکنر ها به صورتی است که ورق مورد نظر را به داخل اسکنر می فرستیم تا اسکن انجام گیرد. منظور از این روند این است که به جای حرکت حس گر کاغذ حرکت می کند و مجددا در کیفیت عکس تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 • اسکنر های اسناد: این اسکنر ها را در محیط های بزرگ تر مورد استفاده قرار می دهند. این اسکنر ها کاغذ را داخل کشیده و عملیات اسکن را انجام می دهند.
 • اسکنر های نقشه: نام دیگر این اسکنر ها اسکنر های پلاتر هستند. از این اسکنر ها برای اسکن نقشه های شرکتی استفاده می شود و معمولا در سایز های بزرگ اسکن می کند.
 • اسکنر های فیلم و اسلاید:از این عکس ها اصولا در عکاسی استفاده شده و برای اسلاید های عکس مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت در این اکسنر ها اصولا زیاد بوده و اسکنر های پیچیده ای هستند.
 • اسکنر های دستی قابل حمل: همان طور که از نامشان پیداست معمولا کوچک و قابل حمل می باشند. اما کیفیت آن ها معمولا پایین است.

جهت مطالعه: آموزش شارژ کارتریج جوهری

تعمیر اسکنر به چه صورت است؟

از آن جایی که تعمیر اسکنر نیاز به باز کردن دارد از این رو یک فرد متخصص باید این کار را انجام دهد. بنابراین نیاز به دانش خاص خود دارد. مهم ترین قسمتی که در اسکنر می تواند خراب شود و مورد خرابی مکرر قرار گیرد. حسگر های اسکنر می باشند. در صورتی که به هر دلیل حسگر ها از کار افتاده و خراب شوند می بایست توسط فرد تعمیر کار با دقت کامل مورد بررسی قرار گیرد. چرا که در غیر این صورت می تواند به طور کامل از کار افتاده و نیاز به تعویض داشته باشد که در این صورت افزایش هزینه را نیز به دنبال دارد. در باز کردن اسکنر باید به موارد زیر توجه شود:

 • هنگامی که اسکنر باز می شود حتما دست ها باید شسته شوند تا چربی دست بر روی حسگر ها و قسمت های اصلی اسکنر اثر نگذارد.
 • حتما هنگامی که می خواهید اسکنر را به یک متخصص نشان دهید ابتدا آن را از برق بکشید.
 • در صورتی که اسکنر شما دچار شکستگی شیشه بشود. می بایست حتما آن را به دست یک متخصص بسپارید تا تعویض نماید. چرا که اولا جنس شیشه فرق می کند. ثانیا ممکن است به قسمت های خارجی آسیب وارد شود.
 • در صورتی که از اسکنر های بزرگ استفاده می کنید ممکن است با خرابی بخش اسکن و کاغذ کش رو به رو شوید. در این صورت باید مورد بازدید یک متخصص قرار گیرد تا در صورت تعمیر اسکنر آن را تعمیر نموده و یا به تعویض قطعات اسکنر بپردازد.
 • برای تعویض قطعات مکانیکی اسکنر می بایست پس از تماس با متخصص و بازدید توسط او از قطعات مشابه در بازار استفاده نمایید. چرا که ممکن است قطعات اصل در بازار ایران نباشد.

جهت مطالعه: خرید کارتریج در اصفهان

تعمیر اسکنر در محل

معمولا بیشتر اسکنر هایی که برای شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و اسکنر های سنگینی هستند به میزان بالا تری در صدد خرابی قرار می گیرند. در غیر این صورت شاید اسکنر های دستی را بتوان به مراکز تعمیری برد اما در هر صورت تعمیر اسکنر در محل معمولا صرفه جویی از هر نظر و در وقت و هزینه است. بنابراین باید گفت که شما می توانید از طریق یک تماس تعمیرکار را به محل برده و به راحتی مشکل اسکنر خود را برطرف کنید. از طرفی از آن جایی که اسکنر دستگاهی حساس است بهتر است حتما پس از گذشت مدتی آن را سرویس کنید و این کار را مرتب تکرار نمایید.

نتیجه ی کلی

اسکنر دستگاهی است که رابط کامپیوتر با پرینتر بوده و پرینت را از کامپیوتر به دستگاه پرینتر انتقال می دهد. این دستگاه انواع متخلفی داشته و دستگاهی تقریبا حساس است. از این رو می بایست به طور مرتب سرویس شده و خود اقدام به تعمیر آن در صورت خرابی نکنید. اسکنر معمولا بر اثر استفاده ی ناصحیح تحت تاثیر خرابی های زیادی قرار می گیرد که باید کار تعمیر آن را تعمیر کار انجام دهد.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *