تفاوت کارتریج اصل و تقلبی چیست؟+روش‌های تشخیص

تفاوت کارتریج اصل و تقلبی چیست؟+روش‌های تشخیص

کارتریج از جمله مهم ترین قطعات در پرینتر است. بنابراین باید در هنگام استفاده از پرینتر، حتما به کارتریج دقت کنید. کارتریج‌ها معمولا پس از مدتی استفاده، می‌بایست یا به طور کل تعویض شوند و یا تونر یا جوهر آن تعویض گردد. چرا که درون کارتریج تونر یا جوهر قرار می‌گیرد تا رنگ مناسب را روی کاغذ به منظور چاپ نوشته یا عکس پخش نماید. بنابراین هنگامی که شما طولانی مدت از کارتریج استفاده می‌کنید می‌بایست با بهره مندی از خدمات شارژ کارتریج آن را شارژ نمائید. به طور کلی دو نوع کارتریج وجود دارد: کارتریج هایی که مخصوص پرینتر‌های جوهری هستند و کارتریج هایی که در پرینتر‌های لیزری قرار دارند. معمولا با اتمام کارتریج در پرینتر‌های جوهری بهتر است به طور کامل یک کارتریج جدید تهیه نمائید. اما در پرینتر‌های لیزری اینطور نیست. شما می‌توانید کارتریج پرینتر‌های لیزری را چند بار شارژ کنید. اما در نهایت باید آن‌ها را تعویض نمائید. در این بخش قصد داریم در مورد تفاوت کارتریج اصل و تقلبی صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا بتوانید این مسئله را به راحتی تشخیص دهید.

درخواست: شارژ کارتریج در محل

تفاوت کارتریج اصل و طرح چیست؟

کارتریج اصل

کارتریج اصل همانطور که انتظار می‌رود، دارای کیفیت بالایی است. معمولا هنگامی که شما از این نوع کارتریج استفاده می‌کنید، احتمال خراب شدن آن‌ها بسیار کم است. معمولا شما کارتریج‌های اصل را از شرکت‌های معتبر با برندهای معروف می‌توانید تهیه کنید. از آنجایی که در ساخت این کارتریج از قطعات اورجینال استفاده می‌شود، بنابراین قیمت بالاتری دارند. در کارتریج‌های اصل از بهترین پودر یا تونر و جوهر استفده می‌شود. بنابراین قیمت بالای آن‌ها به عنوان معایب آن‌ها به حساب می‌آید.

کارتریج طرح، غیر اصل و یا غیر اورجینال

کارتریج طرح، غیر اصل و یا غیر اورجینال
کارتریج طرح، غیر اصل و یا غیر اورجینال

این کارتریج‌ها مانند سایر قطعات اصل و غیر اصل، به صورت‌های کپی از کارتریج‌های اصلی ساخته می‌شوند. یعنی تشخیص اینکه کارتریج اصل است یا خیر اندکی دشوار است. کیفیت این کارتریج‌ها معمولا بسیار کمتر از کارتریج‌های اصلی است. اما یکی از مزایای آن‌ها قیمت مناسب آن است. البته برخی از کارتریج‌ها در بازار وجود دارند که از جمع آوری قطعات کارتریج‌های کارکرده ساخته می‌شوند.

جهت مطالعه: آموزش کامل شارژ کارتریج جوهری

تشخیص کارتریج اصل از تقلبی

شما می‌توانید از طریق بررسی چند نکته، به راحتی کارتریج اصل را از تقلبی  تشخیص دهید. معمولا برندهای معتبر کارتریج هایی با نشانه‌های غیر قابل کپی می‌سازند تا به راحتی بتوانید تفاوت کارتریج اصل و تقلبی را بررسی کنید. به روش‌های زیر می‌توانید به راحتی این علائم را شناسایی نمائید.

بسته بندی نامناسب

معمولا محصولات اصل حال می‌خواهد هر چیزی باشد، دارای بسته بندی‌های خوب و با کیفیت بوده و هولوگرام دارند. کارتریج‌های اصل دارای بسته بندی مناسب، هولوگرام و لوگوهای معتبر از برند مورد نظر هستند. بنابراین یکی از راه‌های تشخیص تفاوت کارتریج اصل و تقلبی همین مسئله است . به بسته بندی دقت نمائید.

فروشگاه‌های معتبر

حتما برای خرید کارتریج به افرادی که مورد اعتماد هستند مراجعه کنید. بهتر است برای خرید کارتریج اصل، به فروشگاه‌های تخصصی و معتبر مراجعه کنید. چرا که شرکت‌ها و مراز معتبر، به منظور اعلام اصل بودن محصول خود، به همراه کارتریج به شما گارانتی می‌دهند تا خیال شما بابت کیفیت راحت باشد.

جهت مطالعه: علت کمرنگ چاپ کردن پرینتر

بی کیفیتی و اختلال در عملکرد

از دیگر تفاوت کارتریج اصل و تقلبی بی کیفیتی محصول است. حتما برای شما هم پیش آمده محصولی را از لباس گرفته تا لوازم دیگر خریداری کنید و به زودی متوجه بی کیفیتی آن شده باشید. کارتریج دقیقا به همین صورت است. در صورتی که کارتریج اصل نباشد به زودی متوجه می‌شوید صفحات چاپ شده بسیار بی کیفیت است.

قیمت پائین تر

بهتر است قبل از اینکه بخواهید کارتریج بخرید از چند فروشگاه معتبر قیمت بگیرید. در صورتی که قیمت روی بسته بندی در کارتریج‌های اصل با قیمت فروشگاه‌های دیگر برابر باشند، به بسته بندی نیز توجه کنید کارتریج‌های اصل بسته بندی با کیفیت و قیمتی بالاتر دارند. در صورتی که قیمت کارتریج در فروشگاهی از قیمت کارتریج‌های اصلی در فروشگاه‌های معتبر پائین تر باشد، نشان دهنده تقلبی بودن کارتریج است.

زود به اتمام رسیدن کارتریج تقلبی

معمولا کارتریج‌های تقلبی، ظرفیت پائین تری نسبت به کارتریج‌های اصل دارند. معمولا در صورتی که از پرینتر به مدت طولانی استفاده کرده و تعویض کارتریج داشته باشید این مسئله را به راحتی می‌توانید تشخیص دهید.

جهت مطالعه: علت چاپ نکردن پرینتر

کارتریج‌های اصلی یا اورجینال چه ویژگی هایی دارند؟

به شما یادآور می‌شویم که کارتریج‌های بی کیفیت باعث آسیب به پرینتر شما می‌شوند. قطعا هنگامی که شما یک کارتریج تقلبی خریداری کنید به مرور سبب آسیب به قطعات دیگر پرینتر، چاپ بی کیفیت و آسیب‌های جدی می‌شوید. بنابراین سعی کنید حتما اگر قصد تعویض کارتریج دارید، یک کارتریج اصلی تهیه کنید. اما ویژگی کارتریج اصلی که معمولا توسط برندهای معتبر مانند hp، اپسون، سونی، برادر و… تهیه می‌شوند به شرح زیر است. بنابراین می‌توانید در تشخیص کارتریج اورجینال hp و سایر برندهای معتبر دیگر ابتدا مطالب زیر را دنبال کنید:

  • کارتریج‌های اصلی گارانتی دارند.
  • استفاده از کارتریج‌های اصلی سبب منقضی شدن گارانتی پرینتر نمی‌شود.
  • مواد مصرفی که در آنها استفاده می‌شود معمولا درجه یک است.
  • تمامی تست‌های مربوط به کنترل کیفیت را گذرانده اند.
  • معمولا قیمتی بالاتر از کارتریج‌های تقلبی دارند.
  • کیفیت چاپ توسط این نوع کارتریج در سطحی بالا قرار دارد.
  • کارتریج‌های اصلی را معمولا تا ۴ بار می‌توانید شارژ کنید.
  • این کارتریج‌ها خیلی کم پیش می‌آید خراب شوند.

خرید کارتریج در اصفهان

شناسایی کارتریج اصل در برندهای معتبر

شناسایی کارتریج اصل در برندهای معتبر
شناسایی کارتریج اصل در برندهای معتبر

کارتریج برادر: به هولوگرام آن توجه کنید. زاویه دید را تغییر دهید با اینکار معمولا ۱ تا ۴ نقطه بالای کلمه brother مشاهده می‌کنید که با چرخش کلمه برادر کمرنگ می‌شوند.

کارتریج سامسونگ: برچسب کارتریج سامسونگ معمولا سفید رنگ است و دارای آرم سامسونگ است. با چرخش آن لایه براق آبی روی نوشته سامسونگ مشاهده می‌کنید.

کارتریج اپسون: برای تشیخص آن از نرم افزار uniqolabel استفاده کنید. توسط این نرم افزار هولوگرام را اسکن کنید.

کارتریج اچ پی: کارتریج اصل hp توسط اسکن هولوگرام به طور کامل مشخیص می‌شود.

کانن : توسط هولوگرام برجسته آن می‌توانید اصل بودن آن را تشخیص دهید. هولوگرام کارتریج کانن اصل، زیر نور آفتاب، به رنگ طلایی تبدیل می‌شود.

کلام آخر

در مطالب فوق تفاوت کارتریج اصل و تقلبی را به طور کامل در برندهای مختلف بیان کردیم. به منظور شارژ کارتریج و یا تعویض کارتریج اصل می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان متبحر نیوتعمیر یاری بجوئید.

خدمات شارژ کارتریج در محل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *