دلایل سفید چاپ کردن پرینتر چیست؟

دلایل سفید چاپ کردن پرینتر چیست؟

یکی از مشکلات رایج که ممکن است در پرینتر با آن رو به رو شوید، سفید چاپ کردن پرینتر است. ممکن است به طور متعدد با این مسئله رو به رو شده و یا در هر بار پرینت گرفتن یکی در میان برگه‌های چاپ شده سفید باشد. سفید چاپ کردن پرینتر به این معنا است که هر بار که چاپ می‌کنید، روی کاغذی که درون پرینتر بوده است هیچ تصویر و نوشته‌ای چاپ نشده باشد. علت بروز این مسئله می‌تواند مسائل گوناگونی باشد. ممکن است به دلایل نرم افزاری و یا سخت افزاری این مسئله رخ داده باشد. در روند چاپ کردن پرینتر بیشترین قطعاتی که تاثیر دارند درام و کارتریج هستند. در این بخش شما را با تمامی دلایل سفید چاپ کردن پرینتر آشنا می‌کنیم.

چه مسائلی سبب می‌شود تا پرینتر سفید پرینت بگیرد؟

فعال بودن تنظیمات مربوط به جداسازی برگه‌ها

در تنظیمات پرینتر یک بخش وجود دارد که مسئول جداسازی برگه‌های چاپ شده با برگه‌هایی است که کاملا سفید هستند. در صورتی که کاربر بخواهد از یک سند چند بار پرینتر بگیرد، در صورتی که گزینه separator pages فعال باشد، پس از هر بار پرینت گرفتن، پرینتر یک برگه سفید چاپ می‌کند. این مسئله برای این رخ می‌دهد که پرینتر بتواند هر سری را از دیگری جدا نماید.

خراب شدن و از کار افتادن درام پرینتر

درام پرینتر با استفاده از بار الکتریکی، سبب می‌شود تا تونر که از کارتریج دریافت شده است به روی کاغذ منتقل شود. در واقع این کار باعث چاپ شدن نوشته و یا طرح روی کاغذ می‌شود. در صورتی که درام پرینتر معیوب شده باشد، در نتیجه سبب می‌شود تا انتقال تونر بر روی کاغذ به درستی صورت نگرفته و در نتیجه چاپ ناقص باشد و یا به طور کامل چاپ نشود. بنابراین لازم است درام پرینتر بررسی شده و تعمیر شود. معمولا این مسئله به همراه ایجاد سر و صدای زیاد در پرینتر ایجاد می‌شود.

جهت مطالعه: آموزش پاک کردن حافظه پرینتر

خراب شدن کارتریج پرینتر

خراب شدن کارتریج پرینتر
خراب شدن کارتریج پرینتر

کارتریج منبع اصلی رنگ و دخیره تونر در دستگاه است. در واقع تونر در این بخش ذخیره شده و منجر به ایجاد نفش روی کاغذ می‌شود. پس از اینکه دستور چاپ صادر می‌شود، کارتریج تونر مور نیاز را به درام منتقل می‌کند. بنابراین سند روی کاغذ انتخابی چاپ می‌شود. بنابراین در صورتی که کارتریج خالی بوده و یا خراب شده باشد، در نتیجه تونر به کاغذ منتقل نمی‌شود. اما اگر کارتریج خراب نباشد و فقط مسئله مربوط به خالی شدن تونر باشد، می‌بایست تونر کارتریج را شارژ نمائید. چرا که در صورت خالی شدن کارتریج، در نتیجه کاغذ سفید چاپ شده و یا اصلا پرینتر چاپ نمی‌کند.

خراب شدن لیزر پرینتر

در صورتی که لیزر پرینتر خراب شده باشد نیز در سفید چاپ کردن پرینتر دخیل است. لیزر یکی از مهم ترین بخش‌های پرینتر بوده و بنابراین در صورتی که مشکلی در این بخش رخ دهد، سبب می‌شود تا برگه چاپ شده سفید تحویل شما داده شود. همچنین ممکن است دستگاه به دستورات چاپی نیز واکنشی نشان ندهد. در صورتی که بخش لیزر پرینتر خراب شود می‌بایست با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید تا مسئله را بررسی و رفع نماید.

جهت مطالعه: علت چاپ نکردن پرینتر

رفع مشکل سفید چاپ کردن پرینتر

رفع مشکل سفید چاپ کردن پرینتر
رفع مشکل سفید چاپ کردن پرینتر

در صورتی که پرینتر شما سفید چاپ می‌کند، شما می‌توانید با مطالعه مطالب قبلی این مسئله را رفع نمائید. اما به طور کلی برای عیب یابی دقیق این مشکل لازم است علت اصلی این مسئله را ریشه یابی نمائید. برای رفع مشکل سفید چاپ کردن پرینتر، می‌بایست ابتدا وارد تنظیمات دستگاه شوید. در صورتی که گزینه separator pages را فعال کرده اید، می‌بایست آن را غیر فعال نمائید. به بخش سیستم کنترل پنل رفته و وارد تنظیمات پرینتر شوید. گزینه printing preferences یا properties را انتخاب کنید. در این بخش تنظیمات separator pages برای شما به راحتی نمایان می‌شود. آن را غیر فعال نمائید.

 در صورتی که این گزینه از اول غیر فعال باشد، می‌بایست به بخش مربوط به سراغ قسمت‌های سخت افزاری بروید. در این بخش می‌بایست وضعیت سخت افزاری پرینتر را بررسی نمائید. ابتدا وضعیت تونر کارتریج را چک کنید. کارتریج پرینتر را خارج نمائید. آن را به طور دقیق بررسی نمائید. در صورتی که مقدار کمی تونر درون آن نیز باشد، در صورتی که شما پرینت بگیرید، صفحه‌ای کمرنگ به شما تحویل می‌دهد. اما در صورتی که تونر وجود نداشته باشد صفحه سفید تحویل شما داده می‌شود. بنابراین می‌بایست تونر کارتریج را شارژ نمائید. اما در صورتی که همچنان با شارژ کارتریج برگه سفید تحویل شما داده می‌شود، می‌بایست به تعمیرکار اطلاع دهید. چرا که تعمیرکار باید به طور کامل پرینتر را بررسی کرده و بخش‌های لیزر، درام و کارتریج را به صورت تخصصی عیب یابی نماید.

جهت مطالعه: علت دیر پرینت گرفتن پرینتر چیست؟

مزایای بهره مندی از خدمات نیوتعمیر

  • در صورتی که شما از خدمات نمایندگی بهره مند شوید، تمامی مشکلات به صورت تخصصی با ابزار‌های تخصصی عیب یابی می‌شود. همچنین خدمات در نمایندگی با ارائه گارانتی انجام می‌گیرد.
  • اگر نیاز به تعویض قطعات باشد، از قطعات اصلی و اورجینال در این خصوص استفاده می‌شود.
  • تعمیرات در محل انجام می‌گیرد بنابراین نیازی به جا به جایی نبوده و در وقت صرفه جویی می‌گردد.
  • نرخ‌های تعیین شده برای تعمیر، طبق نرخ مصوبه است.

نمایندگی تعمیرات انواع پرینتر در اصفهان

نیوتعمیر به عنوان بزرگ ترین و معتبر ترین مرکز تعمیرات انواع پرینتر، آماده است تا تمامی مشکلات دستگاه شما را در مدت زمانی کوتاه رفع نماید. این مجموعه با داشتن چندین سال سابقه درخشان در خصوص تعمیرات انواع ماشین‌های اداری تخصصی ترین خدمات را به کاربران ارائه می‌دهد. نیوتعمیر با بهره مندی از بهترین قطعات اقدام به تعویض قطعات معیوب پرینتر شما خواهد کرد. در صورتی که پرینتر شما خراب شده است، همین حالا می‌توانید از طریق تماس با شماره‌های درج شده، از خدمات تضمینی ما در محل بهره مند شوید. به منظور رفع دقیق مشکلات پرینتر اچ پی، کانن، اپسون، لکسمارک، برادر و… با شماره‌های درج شده تماس حاصل نمائید و ضمن ثبت درخواست از مشاوره رایگان ما نیز بهره مند شوید.

تعمیرات انواع پرینتر

تعمیر پرینتر اپسون

تعمیرات پرینتر کانن

نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی

نمایندگی تعمیر پرینتر برادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس