علت دیر پرینت گرفتن پرینتر چیست؟

علت دیر پرینت گرفتن پرینتر چیست؟

از جمله مشکلات رایجی که در پرینتر گزارش شده است، دیر پرینتر گرفتن پرینتر و یا کند شدن سرعت پرینت گرفتن است. معمولا این مسئله به مدل پرینتر و یا برند آن مربوط نیست. بلکه دلایل مهم تری برای بروز این مشکل گزارش شده است. آسیب دیدگی پرینتر، بروز مشکلات سخت افزاری، فرسوده شدن قطعات پرینتر، خراب شدن کارتریج و یا درام و… می‌تواند در بروز این مشکل دخیل باشد. تمامی این موارد در سرعت پرینتر تاثیر دارند. بنابراین در صورتی که با این مشکل رو به رو شدید، می‌بایست ابتدا تمامی مسائل مربوطه را بررسی کرده و اقدام به عیب یابی نمائید. در این بخش در مورد علت دیر پرینت گرفتن پرینتر و عیب یابی این مشکل صحبت می‌کنیم.

علت کند شدن سرعت پرینتر چیست؟

سرعت خوب پرینتر برای پرینت گرفتن برای هر فردی مهم است. لازم است به شما بگوئیم به منظور جلوگیری از بروز این مشکل سعی کنید در فواصل مرتبی پرینتر خود را سرویس نمائید. به ویژه اگر مدت زمان طولانی از پرینتر خود استفاده می‌کنید، ممکن است قطعات آن فرسوده شده باشد. در نتیجه پرینتر شما دچار افت سرعت می‌شود. در ادامه شما را با دلایل کلی و جزئی بروز این مشکل آشنا می‌کنیم.

پائین بودن سرعت سیستم

اولین علت دیر پرینت گرفتن پرینتر می‌تواند پائین بودن سرعت کامپیوتر شما باشد. به ویژه اگر در ابتدای پرینت گرفتن سرعت پائین است، می‌توان این مسئله را به سیستم مربوط دانست. در اینصورت سرعت پردازش کامپیوتر کاهش پیدا کرده و در نتیجه دستورات به کندی صادر می‌شود. این مسئله سبب می‌شود اطلاعات با سرعت کمی بین کامپیوتر صادر شود. شما می‌توانید با ارتقا دادن برنامه‌های سیستم، نصب ویندوز جدید و یا آپدیت کردن درایورها این مسئله را رفع نمائید.

تعمیر لپ تاپ در محل

مشکلات مربوط به کابل

مشکلات مربوط به کابل
مشکلات مربوط به کابل

دومین علتی که منجر به کند پرینت گرفتن پرینتر می‌شود، مشکلات مربوط به کابل است. در صورتی که کابل رابط بین پرینتر و کامپیوتر اورجینال و مناسب نباشد و یا حتی آسیب دیده باشد، سبب می‌شود تا دستور پرینتر ناقص ارسال شده و یا دیر عمل کند. برای رفع این مسئله می‌بایست کابل را با یک کابل جدید جایگزین کنید. برای اینکار ابتدا دقت کنید تا کابل را متناسب با ورژن پرینتر انتخاب نمائید. در صورتی که نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر دارید، می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل نمائید تا اطلاعات کافی دریافت کنید.

جهت مطالعه: علت چاپ نکردن پرینتر

پراکنده بودن دستورات پرینت

در صورتی که چندین فایل را به طور همزمان می‌خواهید پرینت بگیرید، می‌بایست تمامی فایل‌ها را یک فایل کرده و پشت هم بچینید. این ترفند سبب می‌شود تا پرینتر سرعت را افزایش دهد. به طور نمونه سرعت چاپ یک فایل ۵۰ صفحه‌ای بیشتر از سرعت چاپ ۵۰ فایل است.

مشکلات سخت افزاری

از دیگر مسائلی که سبب می‌شود سرعت پرینتر شما کاهش پیدا کند، بروز مشکلات سخت افزاری است. به طور نمونه گیر کردن کاغذ در کاغذکش، مسائل مرتبط با درام و یا فیوزینگ پرینتر و بروز مشکلاتی دیگر، می‌تواند منجر به کاهش سرعت پرینت شود. از این رو می‌بایست برای رفع این مسائل با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا مشکلات سخت افزاری مربوط به پرینتر شما را رفع نمایند.

بالا بودن حجم فایل

بالا بودن حجم فایل
بالا بودن حجم فایل

علت دیر پرینت گرفتن پرینتر ممکن است به بالا بودن حجم فایل مرتبط باشد. معمولا در صورتی که حجم فایلی که قصد پرینت آن را دارید بالاتر از حد ممکن باشد، با این مشکل رو به رو  می‌شوید. البته این مسئله طبیعی است. در صورت امکان می‌توانید حجم فایل را کمتر کنید. در غیر اینصورت باید صبر کنید.

جهت مطالعه: چاپ نکردن پرینتر در ویندوز ۷ و ۱۰

تنظیمات مربوط به کاغذ

بهتر است در هنگام پرینت گرفتن تنظیمات مربوط به کاغذ را در پرینتر بررسی نمائید. برخی مواقع ممکن است حالت پرینت گرفتن در تنظیمات پرینتر روی A5 باشد در صورتی که پرینت شما A4 است. بنابراین می‌بایست قبل از پرینت گرفتن این مسئله را بررسی کرده و تنظیمات را مطابق با نوع کاغذ تنظیم کنید.

ویروسی بودن سیستم

در صورتی که کامپیوتر شما ویروسی شده باشد نیز ممکن است پرینتر دیر پرینت بگیرد. به منظور اطمینان از این مسئله می‌بایست از یک کارشناس بخواهید این مسئله را در سیستم شما بررسی نماید. در صورت ویروسی شدن باید اقدام به ویروس کشی و یا حذف ویروس از روی سیستم نمائید. بهتر است از یک آنتی ویروس قوی به منظور جلوگیری از ویروسی شدن سیستم استفاده نمائید.

جهت مطالعه: حذف ویندوز اضافه از روی سیستم

پر شدن بافر پرینتر

علت دیر پرینت گرفتن پرینتر می‌تواند پر شدن بافر پرینتر باشد. بافر یا حافظه در صورتی که پر شود، سرعت پرینت گرفتن کاهش پیدا می‌کند. به منظور خالی کردن سرعت بافر می‌بایست طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا وارد control panel شوید.
  • گزینه device and printer را انتخاب کنید.
  • در پنجره‌ای که باز می‌شود، روی آیکون پرینتر کلیک نمائید.
  •  به منظور خالی کردن حافظه، می‌بایست روی گزینه see whats printing کلیک نمائید.
  • در پنجره باز شده، سر برگ printer روی cancel all documents کلیک کنید. در اینصورت تمامی پرینت هایی که در حافظه ذخیره شده است پاک می‌شوند.

چگونه سرعت پرینتر را افزایش دهیم؟

در این بخش قصد داریم در مورد افزایش سرعت پرینت گرفتن صحبت کنیم. به منظور افزایش سرعت پرینت گرفتن در پرینتر کافیست مراحل زیر را دنبال کنید تا سرعت پرینتر شما افزایش پیدا کند:

  • در صورتی که چندین فایل دارید و قصد دارید از آنها پرینت بگیرید، می‌بایست همه اطلاعات را به یک فایل تبدیل کنید. یعنی همه فایل‌ها به صورت یکجا در یک فایل باشد و سپس از آن پرینت بگیرید. در صورتی که ۱۰۰ فایل جدا دارید همه را یک فایل کرده و پرینت بگیرید.
  • به منظور افزایش سرعت پرینت گرفتن می‌توانید، بافر پرینتر را خالی کنید تا سرعت افزایش پیدا کند.

تعمیرات انواع پرینتر در اصفهان

نیوتعمیر، مرکز تخصصی تعمیرات انواع پرینتر و رفع مشکلات پرینتر در محل است. در صورتی که با مشکل دیر پرینت گرفتن و یا هر مشکل دیگری در پرینتر خود رو به رو هستید، می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. مشاورین نیوتعمیر، اطلاعاتی مفید در خصوص عیب یابی پرینتر در اختیار شما خواهند گذاشت همچنین به منظور بهره‌مندی از خدمات تعمیر در محل، با شماره‌های درج شده تماس حاصل نمائید و از خدمات تضمینی ما بهره‌مند شوید.

کلام آخر

علت دیر پرینت گرفتن پرینتر به طور کامل در مطالب فوق بیان شد. چنانچه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره‌های درج شده تماس حاصل نمائید. اصلی نبودن و یا مناسب نبودن کابل پرینتر، ویروسی شدن کامپیوتر، مشکلات سخت افزاری و… همگی در دیر پرینت گرفتن دخیل هستند. به منظور عیب یابی دقیق پرینتر، از خدمات تضمینی ما بهره‌مند شوید.

تعمیرات انواع پرینتر در محل

تعمیر پرینتر کانن

تعمیر پرینترهای  برادر

تعمیر پرینترهای اپسون

تعمیر پرینتر شارپ

 تعمیر پرینترهای لکسمارک

آدرس شارژ کارتریج اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس